Hry a čas s deťmi

Hlavnou úlohou každého malého dieťaťa je hrať sa rôzne hry. Deti to milujú. Môžu robiť rôzne tvorivé činnosti, pri ktorých si zdokonalia pamäť, ale aj šikovné malé detské ručičky. Detská fantázia nemá hraníc. Vymyslia si naozaj čokoľvek, len aby sa zahrali. Môj deväťročný syn často sa po byte hrá na to, že šoféruje auto. Samozrejme je to auto neviditeľné, no on si v rukách predstavuje ozajstný volant, ktorým točí, parkuje a jazdí. Pri tom vydáva rôzne zvuky a napodobňuje nimi reálne veľké auto. Deti sa vedia vynájsť. Síce má už deväť rokov, no stále ho baví hranie s autíčkami či inými hračkami.

 

deti

 

Aj vaše dieťa je na prelome hraní sa s hračkami alebo už začína sa hrať hry na mobilnom telefóne alebo stolnom počítači? Práve riešime túto dilemu s manželom. Už nášmu synovi začíname dovoľovať hranie na mobilnom telefóne a stolnom počítači. Avšak sme mu stanovali limit, ktorý musí dodržať za daný deň, aby netrávil celý deň na týchto elektronických zariadeniach. Veľakrát sa so synom hráme aj rôzne spoločenské hry. Medzi jeho obľúbené hry patrí človeče, nehnevaj sa. Je to veľmi jednoduchá hra, na ktorú sme my dospelí už veľakrát zabudli. Skúste si zaobstarať práve túto spoločenskú hru a zahrajte sa s vašim dieťaťom práve teraz.

 

radosť z hrania

 

Jeho rozžiarené očká budete mať pred svojimi očami ešte veľmi dlhú dobu. Urobte mu radosť a povenujte sa mu. Bude vidieť, že sa oňho zaujímate. Mnoho rodičov totižto už sa prestáva v takomto veku dieťaťa oňho zaujímať. Je jednoduché vložiť mu do rúk mobilný telefón, zapnúť stolný počítač alebo ho poslať von hrať sa. Koľkokrát vidím omnoho menšie deti, ktoré sú vonku bez dozoru svojich rodičov. Rodičom sa nechce s nimi tráviť čas, no my s manželom preferujeme byť s dieťaťom, čo možno stále. Či sme na detskom ihrisku alebo na prechádzke, trávime čas spolu ako rodina. V dnešnej dobe to je veľmi vzácne. Môžeme mať väčšiu istotu v tom, že sa naše dieťa nevyberie nesprávnym životným smerom, ale sa neustále bude vracať práve k nám domov, kde ho srdečne vždy privítame.