Pozitíva sexu

So sexom si spájame tie najrôznejšie pocity. Je to diskutabilná téma. Sex v manželstve je OK, vlastne skvelý, ale ak niekto nemá partnerku a chcel by využiť nejaké erotické služby, o tom sa buď nehovorí alebo sa na to vrhá skôr negatívny tieň. Tak či tak ide o sex alebo o erotické aktivity a tie majú pre ľudí ako živých tvorov svoj prínos. Nie nadarmo sa po sexe (ale aj počas neho) cítime tak dobre. Prináša uvoľnenie, dobrodružstvo, zábavu a celkovo zlepšuje náladu. Dokonale sa pri ňom tiež odbúrava stres, ktorý ako vieme, prináša so sebou horšie zdravotné následky, než len podráždenosť.

  • Tak si teda skúsme benefity sexu zhrnúť do niekoľkých bodov a zbadáme jeho viaceré pozitívne stránky.

Mladá žena v erotickom kostýme

Najlepší liek proti stresu

Stresové hormóny sa pri mnohých bežných aktivitách zvyšujú a na to je potrebné dať si pozor. Nie, že by človek radšej nemal nič robiť a len sedieť doma, ale vedieť svoje aktivity správne regulovať, alebo po každej prekonanej prekážke si dopriať niečo, čo nás dostane zas do pohody. Napríklad teda sex. A v dnešnom uponáhľanom svete by podľa tohto hľadiska mali praktizovať sex asi všetci. Starí a mladí, zamestnaní aj nezamestnaní, študujúci, muži aj ženy. Každý deň v práci alebo aj náročné štúdium či behanie po úradoch dá jednému človeku zabrať a prísť potom do náručia svojej partnerky/partnera je potom veľmi ukľudňujúce a uvoľňujúce, hlavne ak veci začnú ísť do intímností. Niekedy však dosť dobre pomôže aj taká erotická masáž. Pri sexuálnej či erotickej aktivite sa rozširujú „hormóny šťastia“ endorfíny, ktoré následne znižujú hladinu stresu.

Sexi žena v piesku

Prevencia pevného zdravia

Sexuálne aktivity a ich prospešnosť na zdravie sa dajú prirovnať k benefitom športu. Ak sa vykonávajú minimálne párkrát do týždňa, znižuje sa riziko vzniku kardioviskuálnych chorôb. Nehovoriac o tom, že sa pri tom spaľujú kalórie a reguluje zdravá hodnota krvného tlaku. Na rozdiel od športu však dokáže byť sex takisto prevenciou proti rakovine prostaty u mužov.