Ekologická drogéria je tak kvalitná

Všimli ste si zvýšený záujem o eko- drogériu? Niet sa čo čudovať. Ekológia je predmetom nielen politických jednaní, ale stretávame sa s ňou aj v bežnom živote. Eko- drogéria ale nie je primárne iba o záchrane životného prostredia. Nie je možné prehliadnuť stále viac sa plniace čakárne pred ambulanciami kožných lekárov alebo ambulancií pre alergikov. Často je spoločným menovateľom žihľavky alebo výsypu práve agresívny čistič alebo niektorá z chemických látok, ktoré obsahujú čistiace alebo pracie prostriedky. Svrbenie pokožky, začervenanie fľaky či dokonca hnisavé ložiská vznikajú po kontakte s niektorou z látok aviváží.

citlivá pokožka potrebuje citlivý prístup

Na počudovanie sa s týmto problémom podarilo stretnúť aj nám. Keďže sme mali obe detičky malé a ešte nechodili do škôlky, kupovali sme iba aviváže určené pre deti a teda s označením Sensitive. Po použití jednej značky sa takmer na celej ploche tela detí objavili červené svrbivé vyrážky. Priznáme sa, boli sme prekvapený a vystrašený. Odvtedy sa špeciálnym vychytávkam radšej vyhýbame. Okrem toho, že sú predražené, neznamená to, že sú kvalitné. Nakoľko ľudia s citlivou pokožkou potrebujú špeciálny prístup, rozhodli sme sa poradiť s inými rodičmi. Koncept eko- drogérie sa nám zapáčil. Základom nie sú agresívne chemické látky.

ekologické aviváže alebo pracie prostriedky na pranie

Osvedčenou je napríklad aviváž MOON. Okrem zjemnenia tkaniny má aj antistatický účinok. Na prevoňanie bielizne obsahuje éterické oleje a jej trvácnosť je teda oveľa dlhšia ako pri obyčajných parfémovaných avivážach. Eko- aviváže nezaťažujú a neznečisťujú podzemnú vodu a teda nie sú agresívne. Neobsahujú dráždivé zložky a sú vhodné aj pre citlivú pokožku detí. Éterické oleje sú kvapaliny rastlinného pôvodu a vyznačujú sa krásnou vôňou plnej kvality. Používajú sa pri aromaterapii, masáži ale aj v kozmetickom či farmaceutickom priemysle. Sú to vysoko koncentrované výťažky rastlín. Eko- drogéria je budúcnosťou bez zbytočného znečisťovania prostredia, ale aj zaťažovania ľudského tela. Vyskúšajte niečo nové a uvidíte samy.